FAQ

Podívejte se na nejčastější otázky

Jsme tu, abychom vám pomohli s vašimi problémy

Níže naleznete výčet nejčastějších dotazů týkajících se našich služeb a průběhu jejich realizace. Pokud zde nenaleznete odpověď na vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat.

Často kladené otázky

Kybernetická bezpečnost je pro mne cizí slovo, potřebuji vaše služby?

Rozhodně! Právě proto, že kybernetická bezpečnost je pro vás cizí slovo, potřebujete naše služby.

Jsme tu proto, abychom vám pomohli tomu porozumět. Jsme si vědomi, že každý není odborníkem na vše - vy jste určitě odborníci ve svých oborech, my se zase věnujeme kybernetické bezpečnosti. Proto vám se vším rádi pomůžeme, vysvětlíme a budeme tu pro vás kdykoliv budete něco potřebovat nebo si nebudete něčím jisti. Jsme tu proto, abychom vám kryli záda.

Jak probíhají konzultace? Musím za vámi přijet?

Jezdit za námi rozhodně nemusíte! Víme, že váš čas je velmi cenný a my nechceme, abyste ho plýtvali ježděním za námi (i když vás rádi u nás přivítáme).

První schůzka je obvykle telefonická - nejlépe online přes videokonferenční hovor, abychom se lépe poznali. Na této první schůzce si projdeme vaše očekávání a pokud vše půjde dobře, rovnou si domluvíme společnou schůzku, kdy mi přijedeme za vámi, abychom probrali detaily další spolupráce.

Je možné se zaměřit pouze na jednu oblast?

Určitě. Pokusíme se vám vysvětlit, že optimální je řešit kybernetickou bezpečnost komplexně. Pokud se ale z jakéhokoliv důvodu chcete zaměřit pouze na jednu konkrétní věc, i s tím vám velmi rádi pomůžeme.

Mám zájem o služby, které nemáte uvedené v nabídce. Můžete mi s tím pomoci?

Uděláme maximum, co bude v našich silách.

Na druhou stranu je potřeba zmínit, že preferujeme kvalitu nad kvantitou. Pomůžeme vám tedy s čímkoliv, co bude v našich silách, ale pokud uvidíme, že to je mimo naše možnosti, znalosti nebo zkušenosti, narovinu vám to řekneme a nebudeme se pouštět do něčeho, u čeho si nebudeme 100% jisti kvalitou výsledku.

Uvedená nabídka je jen základním přehledem toho nejdůležitějšího, co obvykle u našich klientů vidíme. Ozvěte se nám a probereme to.

Kde probíhají školení?

Školení bývají online nebo osobně přímo u vás. Záleží vždy na domluvě a preferencích. Někdy máme v rámci školení lidi z celého světa, takže nedává smysl to dělat osobně. Pokud jsou ale účastníci dostupní v rámci jedné lokality, pak dává smysl udělat školení osobně.

Ozvěte se nám a domluvíme detaily. Jsme připraveni na obě varianty.

Jak probíhá audit?

Audit začíná nastavením očekávání. Každý audit je individuální a zaměřuje se na oblasti, které jsou pro danou organizaci důležité nebo relevantní pro daný audit. Nebudeme vám nutit něco, co vás nezajímá nebo pro vás nemá přidanou hodnotu.

Poté, co si nastavíme očekávání a scope daného auditu, začneme pracovat na analýze prostředí. K tomu jsou obvykle potřeba nějaká oprávnění pro přístup. Pro samotný audit obvykle stačí oprávnění pro čtení - žádné změny v rámci auditu zatím neděláme.

Výsledkem auditu je pak detailní auditní zpráva, která obsahuje jednotlivé nálezy a doporučení na jejich řešení.

Auditem obvykle spolupráce nekončí a dané organizaci pak pomáháme s implementací doporučení. Další spolupráce ale není podmínkou. Pokud se organizace rozhodne doporučení neaplikovat, aplikovat je vlastními silami nebo s pomocí jiného partnera, naprosto tomu rozumíme a není to pro nás překážka pro samotný audit.

Je u vás naše soukromí v bezpečí?

Rozhodně ano! A jsme rádi, že se o to zajímáte.

Soukromí našich klientů a zákazníků je pro nás prioritou. Veškerá data, informace a přístupy, které nám svěříte nebo ke kterým spoluprací získáme přístup, chráníme s maximální prioritou.

Obvyklou součástí spolupráce je i dohoda o mlčenlivosti (NDA).

Ne všichni u nás rozumí česky. Poskytujete služby i v nějakém jiném jazyce?

Ano, všechny naše služby plně poskytujeme v českém a anglickém jazyce.

PRVNÍ KROK

Znáte rizika moderní doby?

V dnešním světě již nestačí výborný zámek, kamerový systém či připojení na pult centrální ochrany. Svět se změnil… Přišel s novými riziky… S ochranou musí začít každý sám u sebe, ale prvním krokem je uvědomění… Kybernetická bezpečnost již není jen záležitostí firem, ale nás všech.